Balıkesir İl Başkanlığı

AYDEMİR ANKARA'DA AYDEMİR ANKARA'DA

05 Oca 2022

Demokrasi ve Atılım Partisi Balıkesir İl Başkanı Kemal Aydemir, İl Teşkilat Başkanı Soner Avcı ve İlçe Başkanları; DEVA Partisi Genel Merkez Teşkilat İşleri Başkanlığı’nın düzenlemiş olduğu Marmara Bölge İl ve İlçe Başkanları Toplantısı’na katılmak üzere Ankara’ya hareket ettiler.

Eskişehir’de mola veren Balıkesir Heyeti, Eskişehir İl Başkanlığı’na sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi. İl Başkanı İsmail Haşim Ateş Balıkesir ekibini karşısında görünce şaşkınlığını gizleyemedi. Geçtiğimiz hafta Ankara’da bir araya gelen iki kardeş ilin Başkanları tekrar bir araya gelmekten dolayı oldukça memnun gözüktüler. Karşılıklı olarak teşkilatlarının çalışmaları hakkında bilgi alışverişinde bulunan heyetler, bir sonraki buluşmada tekrar bir araya gelmek üzere sözleştiler.

Erken seçim seslerinin iyice yükseldiği bu dönemde, teşkilat çalışmalarını tamamlayarak seçime hazır girmek isteyen DEVA Partisi’nin, Ankara’da düzenlediği toplantıya Genel Merkez Teşkilat İşleri Başkanı Sadullah Ergin Başkanlık etti. Genel Başkan Ali Babacan’ın da bir süre iştirak ettiği toplantıda, Teşkilatlanma süreçleri, mahalle temsilciliği, il ve ilçe başkan yardımcılıklarının görev etkinlikleri gibi konular ele alındı. Üyelik süreçleri değerlendirildi. 100.000 üye sınırı aşan ve hızla üye sayılarını arttıran teşkilatların başarı kriterleri ortaya kondu.

Toplantı sonrası söz alan İl Başkanı Kemal Aydemir şu ifadelere yer verdi:

‘’Biliyorsunuz DEVA Partisi olarak özellikle son dönemde neredeyse her günümüzde bir etkinlik içerisindeyiz. Saha ziyaretleri gerçekleştiriyoruz, il ve ilçe kongrelerimize katılım gösteriyoruz. Tabi bu arada perde arkasında da seçim stratejilerimizi konuşuyor, kurguluyor ve memlekete daha iyi nasıl hizmet edebilirizi tartışıyoruz. Memleket yangın yeri, kime dokunsak bin ah işitiyoruz. Vatandaşlarımız Güvenlerini kaybetmişler. Değişimin şart olduğunu dile getiriyorlar. Artık öyle korku falan da kalmamış açık söyleyeyim, halkımız artık bağıra bağıra eleştiriyor bağıra bağıra kaygılarını dile getiriyorlar. Nasıl olmasın zaten Allah aşkına? 2022 yılına girerken daha mutsuz ve umutsuz girdik. Zamlar tabiri caizse sağanak gibi yağdı. Emekli, dar gelirli bu şartlarda nasıl geçinsin, nasıl yaşasın? Hiç düşünüyor musunuz?’’

‘’ Kimse merak etmesin. Bizler DEVA Kadroları olarak bu yüzden görevimizin başındayız. Bu yüzden koşturuyor, gecemizi gündüzümüze katarak memleketimizi bir çırpıda bu kabus dolu günlerden kurtaracak projeleri ortaya koyuyoruz. Bu yüzden gövdemizi taşın altına koyuyoruz. Artık pabuç pahalı, yok öyle talanla dolanla memleket yönetme idealleri. Siyasete yeni bir soluk getiren, yeni bir yorum getiren Genel Başkanımız Ali Babacan ve arkadaşları, naif, zarif, liyakat sahibi, usül erkan bilen, ne yapması gerektiğini bilen kadrolarla iş başına geliyor. Bakınız burası çok önemli, ne yapması gerektiğini çok iyi bilen kadrolarımız var bizim, işin ehli, işin kompetanı, işin Üstadı. Bu yüzden çok eminiz, bu yüzden çok kararlıyız. Bu işi biz yapacağız, Ülkesine, vatanına meftun bu kadrolar yapacak. Kaygıya yer yok, az kaldı biraz daha sabır. Sayın Genel Başkanımızın da defalarca zikrettiği üzere; bir kabustan uyanırmışçasına yaşayacağız. Topyekûn ülkeyi yöneten bu çağdışı zihniyetten kurtulacağız. DEVA Partisi geleceğin teminatıdır.’’

  • İLGİLİ ETİKET:
  • #DEVA ANKARA

SONRAKİ HABER

8 MART DÜNYA KADINLAR GÜNÜ

Sık Sorulan Sorulara Cevaplar

05 Oca 2022